Teren Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana

Na terenie Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana położonych jest bardzo wiele przepięknych miejscowości, które warto odwiedzić – nie tylko zresztą latem. Oczywiście do najbardziej znanych zaliczamy Kąty Rybackie, Stegnę, Mikoszewo i oczywiście Krynicę Morską, która co roku przyciąga coraz więcej turystów.

Aby mieć pewność że znajdziemy nocleg stegna odpowiadające w pełni naszym potrzebom musimy zacząć rozglądać się za pokojami lub apartamentem odpowiednio wcześniej. Całe Żuławy Wiślane stają się coraz bardziej popularnymi miejscem, zwłaszcza latem, dlatego w sezonie wszystkie miejsca są zajęte. Aby znaleźć kwaterę w odpowiedniej cenie powinniśmy już kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem poszukać miejsca, w którym krynica morska noclegi będą nam najbardziej odpowiadać.

Gdy już znajdziemy się na miejscu z pewnością nie będziemy żałować wyboru. Na Mierzei Wiślanej są doskonałe warunki nie tylko do opalania się i odpoczynku na plaży, ale także do uprawiania windsurfing, pieszych wycieczek, nordic walkingu oraz jazdy rowerem. Każdy miłośnik aktywnego wypoczynku na pewno doceni walory turystyczne okolicznych miejscowości oraz tutejszych krajobrazów. Każdy kto ceni sobie aktywność na świeżym powietrzu będzie na pewno w pełni usatysfakcjonowany.